Соларний кабель для побудови сонячної електростанції, варто чи ні?

0
3380

Йдеться про коннекторах і кабелях для сонячних батарей, які служать головними артеріями електромережі. Основна вимога до кабелів і роз’ємів (коннекторам), використовуваних для комутації (з’єднання) окремих сонячних батарей — забезпечення мінімальних втрат при передачі виробленої в фотоелектричних панелях електроенергії до споживача. Зниження втрат на комутаційних вузлах і на кабелях (провідниках) — один із шляхів підвищення ефективності використання сонячної електростанції.

Зараз на ринку представлена ​​велика кількість різних кабелів, які відрізняються матеріалом, з якого виготовлена ​​струмопровідна жила, діаметром її перетину, а також типом ізоляції. Сонячна електрика коштує не дешево, тому потрібно вибирати кабель для сонячних батарей з правильним перетином і якісним сплавом, щоб попередити витік. Дешева китайська продукція може мати в сплаві залізо, в результаті чого такий кабель буде магнітитися. При прокладанні потрібно вибирати найкоротшу трасу. Ізоляція кабелю повинна бути стійкою до ультрафіолетового впливу. Неприпустимо зміст в ізоляційної обмотці хлору, що призводить до поступового руйнування ізоляції під прямими променями сонця.

Якщо Вам потрібно купити якісний соларний кабель і інші комплектуючі для монтажу СЕС, тоді клікайте по ссилці https://prel.prom.ua/g6449765-komplektatsya-dlya-montazhu

Результат пошуку зображень за запитом "соларний кабель"

Але при цьому можна сформулювати кілька правил, загальних при виборі кабелю для сонячної електростанції:

— висока чистота металу, з якого виготовлена ​​струмопровідна жила — алюміній або мідь. Якщо в жилі є домішки, перш за все — частинки заліза, в такому кабелі виникає ефект «намагнічування», що викликає додаткові втрати електроенергії при проходженні струму по жилі. Низькою якістю відрізняються кабелю «сірих» китайських виробників, що пропонують свою продукцію за цінами, суттєво нижчими за середні на ринку.

— рівень втрат електрики при проходженні через кабель не повинен перевищувати 3%. Такий рівень досягається, перш за все, правильним вибором перетину струмоведучих жили — щільність сили струму повинна бути не більше 0,12 мм 2 / А * м. Розрахувати необхідну перетин жили можна за простою формулою: силу струму помножити на довжину кабелю і помножити на значення максимально допустимої щільності струму. Звідси випливає висновок, що всі комутаційні з’єднання між фотоелектричними модулями необхідно влаштувати по найкоротшому відстані.

— надійність і довговічність — так як середній термін служби сонячних батарей становить близько 25-30 років, то і комплектуючі, зокрема — сонячні кабелі та конектори повинні мати не менший термін експлуатації, бути стійкими до впливу атмосферних опадів, витримувати перепади температур і т.д . Для використання в сонячних електростанціях не слід вибирати кабель, в ізоляції якого міститься хлор — під впливом зовнішнього середовища ізоляційний шар досить швидко руйнується.

— На сучасному ринку купити електрокабель, що володіє всіма перерахованими вище властивостями, не складе труднощів. Безумовно, хороший провід за визначенням не може коштувати дешево. Однак кожен прагне знайти такий кабель для сонячних батарей, ціна якого була б максимально справедливою, тобто виправданою його електротехнічними параметрами і якісними показниками.

Стаття надана компанією правильне електроживлення, більше за посиланням https://prel.prom.ua/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here